Polecane kursy PPL

Artystyczne podejście do informacji

Polecane kursy PPL

Grudzień 5, 2018 Usługi dla wszystkich 0

Mój tata odkąd pamiętam interesował się lotnictwem. Ma bardzo szeroką wiedzę teoretyczną. Lubi też sklejać modele samolotów. Mamy ich w domu dobre kilkadziesiąt. Niedawno skończył pięćdziesiąt lat i uznał, że z tej okazji nauczy się latać. Mama nie była z tego powodu zadowolona, bała się o niego. Ja natomiast uznałam, że jeśli tatę stać na to finansowo, może śmiało realizować swoje pasje.

Coraz więcej chętnych na kursy PPL

kurs pplSzkolenie lotnicze, jak każde inne, składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej.  Może być prowadzone jedynie w zatwierdzonej organizacji szkolącej ATO. Szkolenie teoretyczne składa się ze stu godzin wykładów. Potem należy przystąpić do egzaminu wewnętrznego. Kurs PPL kończy się zdaniem egzaminu na licencję pilota samolotowego turystycznego. Uprawnia ona jej posiadacza do wykonywania lotów niekomercyjnych na samolotach jednosilnikowych tłokowych o maksymalnej masie startowej nie przekraczającej 5700 kg. Po zdaniu egzaminu wewnętrznego z teorii kursant może przystąpić do szkolenia praktycznego. Składa się ona z czterdziestu pięciu godzin lotów, w tym dziesięciu samodzielnie. Obejmuje również sto dwadzieścia pięć startów i lądowań. Program szkolenia zawiera naukę pilotażu podstawowego, start, lądowanie, sytuację awaryjne, pilotaż wg przyrządów i przeloty trasowe. Po tym wszystkim należy przystąpić do państwowych egzaminów – teoretycznego i praktycznego.

Tata jest bardzo dumny, że udało mu się zdać egzamin za pierwszym podejściem. Jego instruktor również był zadowolony. Teorię tata szybko załapał. Dużo wiedział już przed szkoleniem. Samym lataniem był po prostu zachwycony. Cieszę się, że udało mu się zrealizować coś o czym od dawna marzył. Zapisał się również od razu do aeroklubu. Dzięki temu będzie mógł wylatać większą ilość godzin.